שנה חדשה – הזדמנויות חדשות :-) מאמר לילדים

זהו, החופש של חגי תשרי עומד להסתיים וביום ראשון חוזרים ללימודים.  יש ילדים ששמחים לחזור לבי"ס ויש שפחות, אבל הסיבה שרציתי לכתוב לכם היום היא כדי לגלות לכם סוד. סוד חשוב מאוד והוא שממש בימים אלו, הימים האחרונים לפני החזרה ללימודים, יש לכם הזדמנות לבחור איך תהיה השנה שלכם!

 

מבקשים משאלה

קודם כל אתם צריכים לחשוב מה אתם מאחלים לעצמכם השנה. בכל תחום. למשל "להצליח בלימודים" או "שיהיו לי הרבה חברים". חלק מכם אולי כבר אפילו עשו תרגיל כזה בכיתה לקראת ראש השנה. מצויין. השנה התחילה ומה עם המשאלה שלכם? האם היא בדרך להגשמה?  אז פה אני אגלה לכם עוד סוד: משאלות לא מתגשמות מעצמן! אנחנו צריכים לפעול כדי להגשימן.

 

פועלים להגשמת המשאלה

כעת תחשבו מה אתם יכולים לעשות כדי לעזור למשאלה שלכם להתגשם. תחשבו גם על החודש הראשון ללימודים, לפני שיצאתם שוב לחופש. מה אהבתם יותר ומה פחות, מה הדברים שהייתם רוצים לחזק או לשנות ואיך אפשר לעשות את זה.  למשל אם אתם רוצים להצליח בלימודים יש בטח שיעורים שאתם אוהבים והולכים לכם בקלות ושיעורים אחרים איתם אתם פחות מסתדרים. על אילו תחשבו כעת. איך אפשר להפוך אותם למהנים יותר? מה יכול לעזור לכם להצליח גם בהם? או למשל, אם אתם רוצים יותר חברים, אל תחכו שהם יגיעו אליכם, תזמינו אותם!

 

נהנים מהתוצאה

אני לא יכולה להבטיח לכם הגשמת משאלות אבל אני כן יכולה להבטיח שאם תפעלו להגשמתן סיכויי ההצלחה שלכם יגדלו מאוד!  ואם תכשלו – לא נורא.  מכל דבר לומדים ומתחזקים.  אל תוותרו על המשאלה אלא תבדקו מה לא הצליח בה ולמה ובנו תוכנית חדשה, טובה יותר, עם סיכויי הצלחה גבוהים יותר.

שתהיה לכם שנה טובה ומוצלחת

מכל הבחינות

ובכל תחום בו תרצו להגשים משאלות!

בהצלחה,

ליאת קרן

פסיכותרפיסטית לילדים ונוער